La Mancha

original (1)

Kuruçeşme’de Kuleli’ye doğru uzanan bir manzarada, ayrıca çok da ferah bir mekanda mutfaktan çıkan İtalyan lezzetlerinin tadına varabilirsin. Mekan, eskiden şarap imalathanesi olan bir binanın ikinci katında yer alıyor.  İtalyan yemekleri salatadan başlıyor, tatlıya kadar devam ediyor. Cuma ve cumartesi günleri Dj performansınında yemeğe dahil oluyor ve müzik için herhangi bir ücret ödemiyorsunuz. Ayrıca, haftanın her günü saat 16:00’dan 19:00’a kadar kokteyllerde %30 indirim yapıyorlar!

Insalata La Mancha: 32₺

Ravioli Gigante: 40₺

Stinco di Agnello: 95₺

Palle di Ricotta: 26₺

Menünün tamamına ulaşmak için;

https://www.reztoran.com/tr/istanbul/lamancha

 

Trattoria Enzo

IMG_5024

İtalyan ev yemeklerini sunma mantığıyla hayata geçen Trattoria Enzo, İstanbul’daki en leziz İtalyan noktalarından diyebiliriz. Yerel malzemelerin kullanılarak hazırlandığı lezzetleri Anadolu Yakası’ndaki Akasya Avm içerisinde şık, aynı zamanda rahat bir atmosferde sunuyor. Avm içerisinde bulunmasına rağmen restoranın kapısından adım attığınız anda İtalya’da bir yemek yiyormuşsun gibi hissedebilirsin.

Dana Carpaccio ‘Classic’: 33.75₺

Bresaola: 29₺

Küflü Peynirli Izgara Bonfile: 39.75₺

İtalyan Usulü Mascarpone Cheesecake: 19.75₺

Menünün tamamına ulaşmak için;

https://www.reztoran.com/tr/istanbul/trattoriaenzo

 

Torcello Akatlar

IMG_5025

Şehrin İtalyanlarından biri de Akatlar’da bulunan Torcello. İçeri girer girmez küçük bir İtalyan restoranında hissediyorsun. Çok huzurlu ve keyifli bir dekorasyonları var. İtalya’da büyüyüp yetişen şef’inin ayrıca mekanın sahibi olması restorana gitmeden önce lezziz yemekler yiyeceğini daha da belli ediyor.

Bruschetta: 18₺

Gamberi In Tempura: 48₺

Risotto Di Mare: 52₺

Robespierre: 85₺

Pana Cotta Lamponi: 23₺

Menünün tamamına ulaşmak için;

https://www.reztoran.com/tr/istanbul/torcello-akatlar

 

Serafina Etiler:

IMG_5026

İtalyan lezzetlerinin temsilcilerinin başında olan Serafina, kurulum hikayesi ile dikkat çekiyor.Kurucularının denizde kaybolduklarında hayalini kurdukları mükemmel pizzayı, kurtulduktan sonra bir restoran açarak o pizzayı yapmaya karar veriyorlar. Serafina herkesin kendini evinde hissettiği, rahat ve şık bir İtalyan restoranı.

Linguini ai Frutti di Mare: 75₺

Pollo al Forno Limone: 72₺

Primavera: 59₺

Menüyü daha detaylı incelemek için;

https://www.reztoran.com/tr/istanbul/serafina

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir