Reztoran her sene olduğu gibi, bu sene de Sevgililer Günü’nün nabzını tutmaya devam ediyor. Sizin için hazırladığımız Sevgililer Günü listemizden seçtiğimiz 4 restoranı aşağıda anlattık.

TOI İstanbul

Toi Restaurant

İstanbul’daki en seçkin restoranlardan biri olan Toi, şefi ile dikkat çekiyor. Toi’nin en önemli özelliği başında Michelin yıldızlı restoranlarda çalışan ünlü şef İsmet Saz’ın bulunması. İsmet Saz’ın incelikle düşündüğü ve yarattığı menüsünde mutlaka tatmanız gereken lezzetlerden biri şefin imzası olarak da belirtilen ‘Beef Wellington’, daha sonrasında ‘Ördek Prosciutto’, ‘Levrek Cheviche’. Seçenekler arasında 2 adet tadım menüsü de bulunuyor. Restoranda İsmet Saz’ın chef’s table deneyimini de yaşama şansın var.

Sevgililer Günü için özel bir menü hazırlayan Toi, içerisinde romantizmi arttıracak yemekler barındırıyor. Ağırlıklı deniz ürünlerinden oluşan menüde, bahsettiğimiz Beef Wellington ana yemekler arasında yerini almış. Toi’de Sevgililer Günü menüsünün fiyatı ise kişi başı 395Tl.  Menüyü şarap eşleşmeli olarak tercih ederseniz 620Tl.

Menü detayları için linke tıklayabilirsiniz. ( https://www.reztoran.com/tr/istanbul/toi-kurucesme )

 

IST TOO Restaurant

Liste Görseli - 350px × 350px (15)

Manzarası ve şıklığıyla seni büyüleyecek bir restoran; IST TOO. Mutfaklarında bir çok lezzeti barındıran IST TOO’da sushiler Japon şef elinden, Asya mutfağı ise Endonezyalı şeflerin elinden çıkıyor. Menüde pideler, kebaplar, salatalar, makarna ve risotto da bulunuyor. Kahvaltısını ayrıca anlatmak istiyoruz. Türk, Amerikan, Kontinental, Çin, Arap, Japon, sağlıklı kahvaltı diye ayırdıkları menü de neredeyse her kültürün tatlarını bize sunuyorlar.

14 Şubat için hazırlanan menü damak hoşluklarıyla beraber sizi karşılıyorla, gül yapraklı tutku meyvesi ve gül yapraklı sorbe ile romantik bir şekilde devam ediyor. IST TOO için Sevgililer Günü menü fiyatı iki kişi için 880Tl.

( https://www.reztoran.com/tr/istanbul/ist-too )

 

Firuze Beyoğlu

Firuze Beyoğlu

Haliç manzarasına karşı Türk Mutfağının sunulduğu bir meyhane Firuze Beyoğlu. Restoran olduğu gibi Hliç’i görüyor. İçeri girdiğinizde içinizi ferahlatan, sade ve ferah bir ortamla karşılaşıyorsunuz. Sıcak havalarda herkesin oturmak için sıra bekleyeceği bir terası var. Terasta yer bulamadım diye üzülmemeniz için söylemeliyiz ki içerisi de çok keyifli döşenmiş. Menü meze ve ara sıcaklar konusunda çok zengin, meze fiyatları 14Tl ile 27Tl arasında değişiyor.

Sevgililer Günü için oluşturulan menü de muhammara, mutabbel, avokadolu girit ezmesi gibi 8 adet başlangıçla başlıyor. Ana yemekte ise bonfile lokum ve asma yaprağında sarılı levrek bulunuyor. Menüye limitsiz alkol servisi yemek boyunca eşlik ediyor. Menünün kişi başı fiyatı ise 300Tl ve %10 servis bedeli.

Menü detaylarına ulaşmak için linke tıklayabilirsiniz. ( https://www.reztoran.com/tr/istanbul/firuze-beyoglu )

Hood Moda

Hood Moda

Kadıköy’den Eski İstanbul manzarasının büyüleyici gözüktüğü konusunda hem fikir olduğumuzu düşünüyoruz. Hood Moda Kadıköy Rıhtım’da bir otelin teras katında bulunan ve bu Sultanahmet’e kadar uzanan manzarayı hakkıyla veren bir restoran. Hem romantik bir yemek, hem de bol sohbetli grup yemekleri için son derece uygun. Çarşamba ve cuma günleri canlı müzik bulunan Hood’da cumartesi günü ise günün ritmine ayak uyduran Dj kabine çıkıyor.

Sevgililer Günü için sunulan menü, Norveç somon füme carpaccio, tavada mühürlenmiş Çanakkale deniz tarağıyla akşamı başlatıyor. 14 Şubat’ı bu menüyle ve müthiş İstanbul manzarasıyla beraber geçirmek için 2 kişi için fiyat 790Tl.

Menü detaylarına ulaşmak için linke tıklayabilirsiniz. ( https://www.reztoran.com/tr/istanbul/hood-moda )

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir