Ziyade Fasıl Kozyatağı

IMG_4047

Ziyade Fasıl’ların yenisi Anadolu Yakası Kozyatağı Hilton’da açılalı birkaç ay oluyor. Yeni açılmasına rağmen kullanıcılarımız tarafından eğlencesi ve Özlem Mekik’in elinden çıkan lezzetlerle büyük ilgi görüyor. Ziyade’nin imza mezelerinden baron, apostol amca en başta önerebileceklerimizden. Menüde meze haricinde ara sıcaklar, deniz mahsülleri, et çeşitleri de bulunuyor. Haftanın her günü zeybek, roman, oryantal show ve Dj performansı ile birlikte canlı fasıl ekibi Ziyade’de oluyor.

Baron: 19 ₺

Apostol Amca: 19 ₺

Fesleğen Karides Söğüş: 32 ₺

Etli Pazı Sarma: 12 ₺

Izgara Lokum: 65 ₺

Güveçte Deniz Mahsüllü Yahni: 45 ₺

Alkolsüz fix menü fiyatı kişi başı 130₺,

Ziyade Fasıl Kozyatağı’nın tüm menüsünü incelemek için;

https://www.reztoran.com/tr/istanbul/ziyadefasil-kozyatagi

 

Zarifi

zarifi

Yeni nesil meyhane akımının başlangıcını düşündüğümüz zaman akla ilk gelen isimlerden biri Beyoğlu’nda bununan Zarifi. Her cuma ve cumartesi Dj ile başlayan akşam, oryantal show,zenne show, ve davulla akşam devam ediyor. Gecenin başlarında hafif salınımlarla yenen yemekten sonra başlayan etkinliklerle pistin ortasında buluyorsun kendini.

Tekmilli Fava: 15₺

Beyrut Muhammarası: 16₺

İsli Et: 28₺

Ada Mücveri: 18₺

Çökertme Kebabı: 44₺

Piliç But Izgara: 33₺

Fix menüler 8 kişi ve üzeri gruplar için zorunlu olup, limitli yerli alkollü(2 kadeh) fix menü fiyatı kişi başı 175₺, limitli yerli alkollü(3kadeh) fix menü fiyatı kişi başı 190₺

https://www.reztoran.com/tr/istanbul/zarifi

 

Sade Meyhane

sade meyhane

130 yılı geçkin bir yapının içerisinde bulunan Sade Meyhane, Beyoğlu’nun bir başka fasıllı eğlenceli mekanlarından. Tavanının geniş olması ferah bir ortamda eğlenmeni sağlıyor. Yeni nesil meyhaneler gibi güzel bir sohbetli akşam yemeğiyle başlayan gece ilerleyen saatlerde fasıl, oryantal ile ritmi arttırıyor. Doğum günleri için çok uygun olan mekanda Sade Meyhane’nin doğum günü sahibine bir de hediyesi oluyor. O gün ondan herhangi bir ücret alınmıyor. Cuma ve cumartesi fix menü zorunluluğu bulunan Sade’de fiyatlar şu şekilde;

Hafta içi limitli yerli alkollü fix menü fiyatı kişi başı 185₺, haftasonu limitli yerli alkollü fix menü fiyatı kişi başı 215₺.

Sade Meyhane’nin menü detaylarını incelemek için tıklayabilirsin.

https://www.reztoran.com/tr/istanbul/sade-meyhane

 

 

Bidem Yeşilköy

Bidem

Geçtiğimiz Kasım ayında Yeşilköy’de açılan Bidem, cuma ve cumartesi günleri canlı fasılın yapıldığı başka bir mekan. Bidem, Yeşilköy’de oturanların daha önceden bildiği Bishop’un üst katında yer alıyor. Canlı fasıl için herhangi bir ücretin bulunmadığı Bidem’de fix menülerde kişi sayısında sınırlama bulunmuyor fakat 30 kişiye kadar. 30 kişi ve üzeri gruplarda fix menü zorunluluğu var.

Meze Sofrası: 53₺

Izgara Levrek: 45₺

Izgara Bonfile: 59₺

Beğendili Et Sote: 49₺

Limitli yerli alkollü fix menü fiyatı kişi başı 135₺ + %10 servis bedeli.

Bidem Yeşilköy’ün menüsünü daha detaylı incelemek için tıklayabilirsin.

https://www.reztoran.com/tr/istanbul/bidem

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir