Maria’s Restaurant/Akatlar

Maria's Restaurant

Etiler’de bulunan Maria’s Restaurant’a Maria Ekmekçioğlu hayat veriyor. Ege’nin her iki yakasının tek bir sofrada buluştuğu yerde bir yolculuğa çıkmak ister misin? Burayı anlatırken en çok Maria’dan bahsetmemiz gerekiyor. Maria İstanbul Kandilli doğumlu, hayatını Kınalıada ve Heybeliada’da geçiriyor ve annesinden öğrendiği lezzetlerin üzerine kendi yaratıcılığını da ekliyor ve Maria’s Restaurant’ı açmaya karar veriyor. Türk-Rum mutfağını harmanlayan Maria menüsüne toprak ve denizin aşkı ismini veriyor. Toprak ve deniz ona ne verirse birleştiriyor ve ortaya çok özel lezzetler çıkıyor.

Maria’s Restaurant girişindeki limon ağacıyla adımını atar atmaz içini ferahlatan bir bahçeye sahip. Yazın bahçe içerisinde kışın da şömine başındaki pazar kahvaltıları burada çok keyifli geçiyor. Çok sayıda ev yapımı reçeller, yöresel peynirler, sucuklu, pastırmalı, kıymalı yumurtalar, börekler, tatlılar.. Kahvaltı burada çok uzun sürüyor!

Cuma ve cumartesi günleri keman ve gitarla yemeğine canlı müzik de eşlik edecek.

Üstüne basa basa söylemeliyiz ki Maria’s Restaurant’ın     Etiler şubesi dışında başka hiçbir şubesi yok!

NeseMore/Etiler

WhatsApp Image 2018-12-13 at 17.26.47

Bütün haftanın stresini çıkarman için sana söylüyoruz; tabaklar kırılacak, sirtakiler oyananacak, göbekler atılacak, kadehler kaldırlacak! Okurken bile içinde seni bekleyen enerjinin kıpırdadığını biliyoruz! İstanbul Etiler’de bulunan NeşeMore 3.neslini yaşıyor. Bir aile işletmesi olan NeşeMore’da haftanın iki günü; Cuma ve cumartesi Türkçe ve Greek canlı müziği oluyor. Sahnede ise işletmenin sahipleri anne, baba ve oğulları; Rula, Panco ve Petro. Cuma ve cumartesi günleri fix menü zorunluluğu olup limitli yerli alkollü fix menü kişi başı 200tl, limitsiz yerli alkollü fix menü fiyatı ise 250tl’dir.  Yeni girdiğimiz 2019 senesinde 50. Yıllarını dolduruyorlar, bunu da söylemeden geçemeyiz!

Süreyya Teras/Beyoğlu

Süreyya Teras

Taverna, Kırık Tabaklar, Sirtaki ve Eğlence!

Bu saydıklarımızın yanına bir de İstanbul’un en güzel yerlerinden olan Haliç’i de ekleyin.  Rakı-balık, meyhane, kırılan tabaklar, mavi beyaz örtüler. Sirtaki dendiğinde akla ilk gelen bunlar oluyor. Süreyya Teras’da bu saydıklarımızın hepsini içeriyor. Cuma ve cumartesi günleri Cefi eşliğinde Türkçe- Greek müzikler burada keyfine keyif katıyor, yerinde oturtmuyor.

Süreyya Teras’da limitli fix menü 175tl, limitsiz fix menü fiyatı ise 220tl. Menüden de bahsetmek gerekirse; 10 çeşit meze, ara sıcaklar olarak paçanga böreği ve okyanus lokumu, ana yemekler seçmeli olarak Bakalyaros balığı, köfte ızgara, tavuk ızgara ve sirtakide kaybettiğin enerjiyi geri toplaman için mevsim meyveleri masana gelecek!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir