Köprüaltı

Köprüaltı:

İsmiyle nerede olduğu bilgisini veren Köprüaltı, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nün hemen altında denize nazır bir mekan. Menüsündeki lezzetlerin isimleri yüz güldüren cinsten. Mart 2018’de açılan Köprüaltı’da mezelerin isimleri de çok ilgi çekiyor, bunlardan bir kaçını sıralamak gerekirse; ‘Bugün hangi ot var?, Bi çeşit humus, Çok iyi domates mücver, bugün ne yaptınız?’. Haftanın 7 günü açık olan Köprüaltı, pazartesi günleri hariç Dj performansı sunuyor. Seni 80’ler ve 90’lara götüren Dj, eğlencenin dozuna göre ayarlıyor. Öğlen yemekleri için de oldukça keyifli olan mekan, köprü ve boğaz manzarasıyla seni içine çekiyor. Fix menü fiyatları 140TL ile 230TL arasında değişiyor. Fiyatlara KDV ve %10 servis bedeli ekleniyor.

 

Behrooz Nişantaşı

Behrooz Nişantaşı:

Yeni nesil meyhanelerinin popülerlerinden Behrooz var sırada. Atiye Sokak’da açılan Behrooz, meyhane konseptiyle Türk lezzetlerini sunuyor, ve gecenin ilerleyen saatlerinde DJ ile beraber yüksek sesli müzik başlıyor.  Kashk e Bademjan gibi Ortadoğu Mutfağı’ndan birkaç mezeleri de bulunuyor. Haftaiçi a la carte menü, fakat haftasonu 6 kişi ve üzeri fix menü zorunluluğu bulunuyor. Fix Menü fiyatları ise 190TL ile 250TL arasında değişiyor.

 

IMG_2684

Fettan Meze Bar:

Yeniköy’de Ekim ayında açılan Fettan Meze Bar, adından da anlaşılacağı üzere mezelerle donatılmış. 30’a yakın sıcak ve soğuk mezesi bulunuyor. Adaçayı ile harmanlanmış tereyağında karides, soya soslu ızgara ahtapot közde pişmiş soğan ile servis ediliyor. Çarşamba, cuma, cumartesi Dj performansının olduğu Fettan Meze’de fix menüler 8 ve üzeri gruplar için geçerli. Menü fiyatları 120TL ile 240TL arasında içkili-içkisiz, ve menü içeriğine göre değişiyor.

Aramızda Nişantaşı

Aramızda Nişantaşı:

Atiye Sokak’ın hareketli modern meyhanelerinden Aramızda Nişantaşı. Sadece akşamları değil, gün boyu da tercih edebileceğin bir yer. Dünya mutfağı ile meyhane yemeklerini birleştirip sunan Aramızda Nişantaşı’nda iş çıkışı saatlerinde peynir tabağı, atıştırma tabağı gibi seçenekler çok tercih ediliyor. Akşam gittiğinde ise o kadar mezenin arasından seçmenin zor olacağını düşünmüşler ki, sen seçmeden küçük sunumlarla sana mezeleri tattırıyorlar ve masana gelecek mezeleri ona göre seçebiliyorsun. Haftanın 7 günü Dj performansı olan Aramızda Nişantaşı’nda fix menü fiyatları ise 180TL ile 230TL arasında değişiyor.

 

Türkçe Meze

Türkçe Meze:

Harika Haliç manzarasına Türkçe Meze’nin terasından bak. Haliç’e bakan cephesinin sırf cam olması, mekanın çok ferah olmasını sağlıyor. Çok çeşitli meze menüsü masana yerleştirdiğinde tablo gibi bir görüntü çıkıyor ortaya. Rengarenk ve özenilmiş sunumları bozmak istemiyor insan. 80ler ve 90lar’dan çalan, sohbetine keyif katan müzikler var. Meyhane kısmını anlattıktan sonra Türkçe Meze’de kahvaltıda ayrı keyifli ve iştah kabartıcı olduğunu söylemeliyiz. Fix menü fiyatları 99TL ile 169TL arasında değişiyor.

Mor Meyhane

Mor Meyhane:

Ellerin hiç aşağı inmeyeceği meyhanelerden biri Mor Meyhane. Beyoğlu’nda bulunan Mor Meyhane, Pazar hariç her gün canlı fasıl, oryantal show ve DJ performansıyla eğlenmek isteyenleri tamamiyle tatmin eden bir yer. Bekarlığa veda, doğum günü gibi etkinlikler için çok uygun. Cuma ve cumartesi günleri fix menünün zorunlu bulunuyor ve fix menü fiyatları alkollü-alkolsüz ve menü içeriğine göre 120TL ile 170TL arasında değişiyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir