kizkulesi gurme rehberi

Tarihi dokusu, eşsiz manzarası ve lezzetli yemekleriyle Kız Kulesi Restaurant eşi benzeri olmayan ve herkesin en az bir kere gitmesi gereken mekanlardan biri. İstanbul’un sembollerinden biri olan Kız Kulesi’ne hala gitmediyseniz ve burada yeme zevkini tatmadıysanız hemen rezervasyonunuzu yaptırın.

Sabah 09.00’dan akşam 22.00’a kadar açık olan mutfağıyla bayram tatilleri de dahil olmak üzere hizmet veren Kız Kulesi Restaurant’da istediğiniz her öğün için rezervasyonunuzu yaptırabilirsiniz.

kiz5

Kız Kulesi Restaurant müşterilerine hergün 10.00-13.00 saatleri arasında; hafta içi kahvaltı tabağı, hafta sonları iste serpme kahvaltı şeklinde kahvaltı imkanı sunuyor. Hafta sonlarının vazgeçilmezi serpme kahvaltının tadını Kız Kulesi’nin muhteşem manzarasıyla çıkarmak haftanın tüm yorgunluğunu atmanızı sağlayabilir. Bizden söylemesi.

 

kiz7

Öğle yemeğinin A La Carte, akşam yemeğinin ise 2 çeşit fix menü olarak sunulduğu Kız Kulesi’nde fiyatlar şu şekilde: Fix et menü 149 TL, fix balık menü 179 TL ve menülere içecek dahil değil.

Denizin tam ortasında bulunan Kız Kulesi’ne ulaşım zor görünse de aslında çok kolay! Salacak’tan 15 dakikada bir, Kabataş’tan her saat başı gidiş ve dönüş için ücretsiz tekneler bulunmakta. Boğazın keyfini sürerek ulaşacağınız Kız Kulesi’nde bir o kadar keyifle yemek yemenin zevkini çıkaracaksınız.

kiz4

Kız Kulesi’ne giriş ücreti eğer restoran rezervasyonu yaptırmadıysanız 20TL ve ziyaret amaçlı sadece 09.00-18.45 saatleri arasında açık. Ayrıca Kız Kulesi’nde ücretsiz olarak gezebileceğiniz bir müze de mevcut. Kız Kulesi’nin ilk iki katı giriş ve restoran kısmından oluşuyor. 3.,4.,5. katlarda Kız Kulesi efsanelerine ait görseller ve yazılı metinler bulunuyor. 6. katta 360 derece manzarasıyla Kulede Bar bulunmakta. 22.00’a kadar restoran rezervasyonu yaptırdığınız takdirde Kız Kulesi’ne giriş ücreti ödemeyip gece 00.30’a kadar Kız Kulesi’nin keyfini sürebilirsiniz. Bizim önerimiz tabii ki gitmişken muhteşem manzarada sevdiklerinizle güzel bir yemeğin tadını çıkarmanız.

kiz1

Eğer Kız Kulesi’nin romantik ambiyansında evlilik teklif etmeyi düşünüyorsanız, bu özel anınızı güzelleştirmek için masanıza gül yaprakları serpilip isteğe bağlı olarak kalpli pasta hazırlanabilir.Dışarıdan kendiniz pasta getirmek isterseniz bu da mümkün, pastanız ücretsiz olarak servis edilir.

Düğününü Kız Kulesi’nde yapmak ve bu en mutlu gününü tüm sevdikleriyle denizin ortasında eşsiz bir manzara eşliğinde geçirmek isteyenler için bu imkanı da sunuyor Kız Kulesi.

Menülerle ve mekanla ilgili ayrıntılı bilgileri www.reztoran.com’dan bulabilir, aklınıza takılanları mekan danışmalarımıza 02129450739’dan sorabilir ve anında sms ve mail onaylı, ücretsiz rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir